Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
10
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Master

Master

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Anaconda

Anaconda

1997
×
Edit this entry  
09
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Insider

The Insider

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★½
Edit this entry  
17
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★½
Edit this entry  
15
Swingers

Swingers

1996
×
★★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
High Tension

High Tension

2003
×
★½
Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Edit this entry