Sort by

Blake has logged 14 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
24
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★½
Edit this entry