• Spiderhead

    ★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Master

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Terrorizers

    ★★★

  • Attica

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Small Engine Repair

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Second Thoughts

    ★★★

  • The Found Footage Phenomenon

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Deep House

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★★

  • Infinite

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★