Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After We Met Again

After We Met Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Love in the Time of Corona

Love in the Time of Corona

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Magic Portal

The Magic Portal

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Traveler

The Traveler

2021
×
Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pretend That You Love Me

Pretend That You Love Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry