Countess Anya has logged 1,476 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Double Down

Double Down

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avalanche

Avalanche

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yor, the Hunter from the Future

Yor, the Hunter from the Future

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Leech Woman

The Leech Woman

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Norseman

The Norseman

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girls Town

Girls Town

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
DC Showcase: Adam Strange

DC Showcase: Adam Strange

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do Christmas

Beavis and Butt-Head Do Christmas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
At Your Fingertips: Sugar and Spice

At Your Fingertips: Sugar and Spice

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Walt Disney Christmas

A Walt Disney Christmas

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yogi Bear's All-Star Comedy Christmas Caper

Yogi Bear's All-Star Comedy Christmas Caper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa and the Fairy Snow Queen

Santa and the Fairy Snow Queen

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Doc Savage: The Man of Bronze

Doc Savage: The Man of Bronze

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hobo's Christmas

A Hobo's Christmas

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snowglobe

Snowglobe

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parade of Aquatic Champions

Parade of Aquatic Champions

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Magic Words

Three Magic Words

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Rhapsody

Christmas Rhapsody

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Visit to Santa

A Visit to Santa

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Toyshop

Christmas Toyshop

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Tree

A Christmas Tree

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Agent for H.A.R.M.

Agent for H.A.R.M.

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry