Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Species

Species

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry