• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★½

  • Her

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Mirror Mirror

    ★★½

  • The Lorax

    ★★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Orphan

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Get Smart

    ★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★½