• What Happened to Monday

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • I ♥ Huckabees

    ★★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★★★

  • Brother Bear

    ★★★★

  • Life-Size

    ★★½

  • Herbie Fully Loaded

    ★★★½

  • Freaky Friday

    ★★★★½

  • The Lorax

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★