Dogfood Williams has logged 516 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Liquidator

The Liquidator

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
SpaceDisco One

SpaceDisco One

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Liberation of the Mannique Mechanique

The Liberation of the Mannique Mechanique

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dandy Dust

Dandy Dust

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lara Croft: Lethal and Loaded

Lara Croft: Lethal and Loaded

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prince - Sign o' the Times

Prince - Sign o' the Times

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creating Rem Lezar

Creating Rem Lezar

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shakes the Clown

Shakes the Clown

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kite

Kite

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Banking on Bitcoin

Banking on Bitcoin

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dots

Dots

1940
×
★★★
Edit this entry  
04
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Recluse

Recluse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cream

Cream

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry