bloodclotslop has logged 64 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tale of How

The Tale of How

2006
×
Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Life Smartphone

Life Smartphone

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Landscapes at the World's Ends

Landscapes at the World's Ends

2010
×
Edit this entry  
25
A Lasanha Assassina

A Lasanha Assassina

2002
×
Edit this entry  
23
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
23
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare in Canada: Canadian Horror on Film

Nightmare in Canada: Canadian Horror on Film

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
White Riot

White Riot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★
Edit this entry  
19
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Becky

Becky

2005
×
Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Skate Witches

Skate Witches

1986
×
Edit this entry  
17
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Teething

Teething

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Death of a Father

Death of a Father

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
Edit this entry  
14
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Lapsus

Lapsus

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All the Rage

All the Rage

2014
×
Edit this entry  
13
The Roommate

The Roommate

2014
×
Edit this entry  
13
Orange

Orange

2009
×
Edit this entry  
13
Meltdown

Meltdown

2012
×
Edit this entry  
12
80 Blocks from Tiffany's

80 Blocks from Tiffany's

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Strike

Strike

1925
×
★★★★
Edit this entry  
10
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

2020
×
★★½
Edit this entry