RSS feed for bloodybaths
  • Artemis Fowl

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Then Came You

  • Venom

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Phoenix Forgotten

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Space Between Us

    ★★

  • Get Out

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★