RSS feed for bloodybaths
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Day

One Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Camp

Camp

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry