BloodyFootSex has logged 303 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Land Unknown

The Land Unknown

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cyclops

The Cyclops

1957
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Norm of the North: Keys to the Kingdom

Norm of the North: Keys to the Kingdom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
15
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cromwell

Cromwell

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Where Time Began

Where Time Began

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monstroid

Monstroid

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mighty Gorga

The Mighty Gorga

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
One Million AC/DC

One Million AC/DC

1969
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry