Sort by

BloodyFootSex has logged 379 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
GUO4

GUO4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jefferson Circus Songs

Jefferson Circus Songs

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
El Doctor

El Doctor

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pinball

Pinball

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Visitation

Visitation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joy Street

Joy Street

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
C.S.A.: The Confederate States of America

C.S.A.: The Confederate States of America

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crocus

Crocus

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Going Back

Going Back

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry