Sort by

Bloodygoodjune has logged 659 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lake Alice

Lake Alice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kristy

Kristy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two

Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom

The Phantom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Where Is Marta?

Where Is Marta?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
Read the review Edit this entry  
04
Demonic

Demonic

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blame

Blame

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stalled

Stalled

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry