Sort by

Bloodygoodjune has logged 100 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
Read the review Edit this entry  
28
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Had A Bloody Good Time At House Harker

I Had A Bloody Good Time At House Harker

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Feast

Feast

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry