Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nameless

The Nameless

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unforgivable

Unforgivable

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brain Freeze

Brain Freeze

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Violation

Violation

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Voyage of the Rock Aliens

Voyage of the Rock Aliens

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry