Andrew has logged 172 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadlocked

Deadlocked

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Archenemy

Archenemy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Triggered

Triggered

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
To Your Last Death

To Your Last Death

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ward

The Ward

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Motivational Growth

Motivational Growth

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Only

Only

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
Read the review Edit this entry