• Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The First Myth: Clash of Gods

    ★★½

  • Dynasty Warriors

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Yin Yang Master

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★

  • Max Cloud

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Monster Force Zero

    ½

  • Console Wars

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Eight Hundred

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Shanghai Fortress

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Porno

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★