RSS feed for Dave
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
30
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry  
08
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
29
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spell

Spell

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Whispers - Volume 1

Dark Whispers - Volume 1

2019
×
Edit this entry  
03
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rabid

Rabid

2019
×
Edit this entry  
31
The Furies

The Furies

2019
×
Edit this entry  
27
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Secrets in the Hot Spring

Secrets in the Hot Spring

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Enchanted

Enchanted

2007
×
Edit this entry  
26
Glass

Glass

2019
×
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
30
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
12
The Wailing

The Wailing

2016
×
Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
Edit this entry  
29
Animals

Animals

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
Edit this entry  
13
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
Edit this entry  
05
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
Edit this entry  
16
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry