• Nocturn

    ★★★

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★½

  • Xilma-xil

  • Joy And Love For All Things in the Garden

    ★★½

  • Epistolary Kisses

  • Softly, the current may bend our bodies

    ★★

  • Answering the Sun

    ★★★

  • The Good Person

    ★★½

  • Currents / Perpendicolare Avanti

  • window-light, reels 1 - 2

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

  • Water from The Tremulous Stream

    ★★★

  • Squid Game

  • Untitled

    ★★★

  • UFO

  • Cloud Studies

  • Summer Nights

    ★★★

  • Legend of Destruction

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Untitled (for Harry)

    ★★★

  • Just Beyond the Trees

    ★★★

  • Long Toast

    ½

  • nothing hurts, and you won’t be

    ★★★

  • Puparia

    ★★

  • Sweet Green Sunlight

    ★½

  • The Decay Syndrome

    ★★

  • A Maiden's Prayer

    ★★★

  • Coffin

  • Red Post on Escher Street

  • Poilean

    ★½

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★

  • Leaving

    ★★★

  • Autofiction

    ★½

  • WHAT CODEC SHOULD I USE?

  • The Reverberation Machine Third Movement: Age, Dulce Mors

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Raw Power

  • Localized Blindness

    ★½

  • i ran from it and was still in it

    ★★★

  • The Stunt Double

    ½

  • Farewell to the Seashore

  • Black Is King

    ★★

  • Corbusierhaus

    ★½

  • Giver of Light

    ★★★

  • Neither Here Nor There

    ★½

  • Adapt

  • Hamilton

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

    ½

  • Between the Breaches the Void Looms

    ★★★

  • Sunday Afternoon

    ★★★

  • Six Variations on the Same Theme: Third Variation

    ★★★

  • Six Variations on the Same Theme: Second Variation

    ★★★

  • Six Variations on the Same Theme: First Variation

    ★★★

  • Six Variations on the Same Theme: Fifth Variation

    ★★★

  • Six Variations on the Same Theme: Sixth Variation

    ★★★

  • Six Variations on the Same Theme

    ★★★

  • Empty Places

  • Vers Syracuse

    ★½

  • Portrait of my dreams mixing with her's

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • The King of Staten Island

  • Dogs, Moon River + Baudelaire

    ★½

  • The One-Minute Memoir

  • Movie That Invites Pausing

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • That Which Will Rise from Wind

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • Hannah Gadsby: Douglas