Sort by

Dylan has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
Edit this entry  
30
Outer Space

Outer Space

1999
×
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
26
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
Edit this entry  
26
White Echo

White Echo

2019
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
And Nothing Happened

And Nothing Happened

2016
×
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Interface Part II

Interface Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

1932
×
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Gentle Night

A Gentle Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
4 Quarters

4 Quarters

2015
×
Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Persepolis

Persepolis

2007
×
Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

2006
×
Edit this entry  
17
Runon

Runon

2020
×
Edit this entry  
11
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Deer Boy

Deer Boy

2017
×
Edit this entry  
08
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Diary of an African Nun

The Diary of an African Nun

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Blue Diary

Blue Diary

1997
×
Edit this entry  
04
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Faust

Faust

1994
×
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Relic 0

Relic 0

2017
×
Edit this entry  
21
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
16
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unseen River

The Unseen River

2020
×
Edit this entry  
10
El sur

El sur

1983
×
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry