• Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★½

  • Canvas

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Normal People

  • Mrs. America

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Informer

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Radio Silence

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Kitbull

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★