• Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Fifth of June

    ★★★½

  • Arañas

    ★★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★

  • Daughters of Witches

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • The Bones

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Devil's Island

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Hand

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • The last celebration

    ★★★

  • The Call

    ★★★★