RSS feed for Emma
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cabin Fever: Patient Zero

Cabin Fever: Patient Zero

2014
×
Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Paul

Paul

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Open House

The Open House

2018
×
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unrest

Unrest

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Polka King

The Polka King

2017
×
Edit this entry  
14
The Captive

The Captive

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Infinity Chamber

Infinity Chamber

2016
×
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Bill Bailey: Part Troll

Bill Bailey: Part Troll

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dear John

Dear John

2010
×
★½
Edit this entry  
27
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
½
Read prior review Edit this entry  
07
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
★½
Edit this entry  
29
1922

1922

2017
×
½
Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry