RSS feed for Emma

Emma has logged 150 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★½
Edit this entry  
28
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Pet

Pet

2016
×
Edit this entry  
27
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Viral

Viral

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
Edit this entry  
24
Cargo

Cargo

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Friend Request

Friend Request

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Tau

Tau

2018
×
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Hungerford

Hungerford

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
19
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Anon

Anon

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Clinical

Clinical

2017
×
Edit this entry  
14
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Premature

Premature

2014
×
½
Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Edit this entry  
06
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
City of Angels

City of Angels

1998
×
Edit this entry  
06
The Vault

The Vault

2017
×
★½
Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★
Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Like Father

Like Father

2018
×
★★★★
Edit this entry