RSS feed for Ash

Ash has logged 72 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
An All Dogs Christmas Carol

An All Dogs Christmas Carol

1998
×
★★
Edit this entry  
09
Rudolph, the Red-Nosed Reindeer

Rudolph, the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
BoJack Horseman Christmas Special: Sabrina's Christmas Wish

BoJack Horseman Christmas Special: Sabrina's Christmas Wish

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Air Bud: Seventh Inning Fetch

Air Bud: Seventh Inning Fetch

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
I Am David

I Am David

2003
×
★★½
Edit this entry  
02
Homeward Bound II: Lost in San Francisco

Homeward Bound II: Lost in San Francisco

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★
Edit this entry  
29
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Air Bud 3: World Pup

Air Bud 3: World Pup

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Land Before Time XIV: Journey of the Brave

The Land Before Time XIV: Journey of the Brave

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★½
Edit this entry  
15
Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Air Bud: Golden Receiver

Air Bud: Golden Receiver

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
Mulan II

Mulan II

2004
×
Edit this entry  
10
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Edit this entry  
09
Fluke

Fluke

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Burn Burn Burn

Burn Burn Burn

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Get a Job

Get a Job

2016
×
★½
Edit this entry  
24
The Lion King 2: Simba's Pride

The Lion King 2: Simba's Pride

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
That Darn Cat!

That Darn Cat!

1965
×
★★
Edit this entry  
08
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Edit this entry