Sort by
  • The School for Good and Evil

  • The Munsters

    ★★★★★

  • Do Revenge

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Fabelmans

  • See How They Run

  • Pearl

  • Bones and All

  • Barbarian

  • Secret Headquarters

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Not Okay

  • Honor Society

  • Nope

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Bullet Train

  • Persuasion

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Decision to Leave

  • Aftersun

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • The Batman

  • Marry Me

  • Moonfall

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • My Sweet Lord

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Eternals

  • Ekvilibrium

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • Malignant

    ★★★★★

  • He's All That

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★

  • The Tower

  • Avant

  • Dream of Kafka

    ½

  • People in Motion

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • The Mitchells vs. The Machines