• After Yang

    ★★★★★

  • The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Human Highway

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Watermelon Woman

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • A New Leaf

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Hype!

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Hitch-Hiker

    ★★★★