RSS feed for Chris
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Flying Guillotine II

Flying Guillotine II

1978
×
★★★
Edit this entry  
13
Attack of the Moon Zombies

Attack of the Moon Zombies

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
10
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★★
Edit this entry  
07
Goku II: Midnight Eye

Goku II: Midnight Eye

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Goku: Midnight Eye

Goku: Midnight Eye

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Neon City

Neon City

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
5th Passenger

5th Passenger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lily C.A.T.

Lily C.A.T.

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Death Chase

Death Chase

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Yes, Giorgio

Yes, Giorgio

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★½
Edit this entry  
05
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Ice

Lady Ice

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tau

Tau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Secret Ceremony

Secret Ceremony

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zee and Co.

Zee and Co.

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vengeance of a Snowgirl

Vengeance of a Snowgirl

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lake Nowhere

Lake Nowhere

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Yellow Birds

The Yellow Birds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gotti

Gotti

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Abominable Snowman

The Abominable Snowman

1957
×
★★★
Edit this entry