RSS feed for Chris

Chris has logged 225 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Buddha's Palm

Buddha's Palm

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Town Without Pity

Town Without Pity

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
March or Die

March or Die

1977
×
★★½
Edit this entry  
07
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★
Edit this entry  
06
Black Magic

Black Magic

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Collection

The Collection

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Danny's Doomsday

Danny's Doomsday

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Operation Mekong

Operation Mekong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lift

The Lift

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Westworld

Westworld

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★½
Edit this entry  
14
The Black Tent

The Black Tent

1956
×
★★½
Edit this entry  
13
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★
Edit this entry  
13
The Swarm

The Swarm

1978
×
★★
Edit this entry  
12
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Seven Dead in the Cat's Eye

Seven Dead in the Cat's Eye

1973
×
★★½
Edit this entry  
10
The Weekend Murders

The Weekend Murders

1970
×
★★★
Edit this entry  
05
Daughter of Dracula

Daughter of Dracula

1972
×
★★
Edit this entry  
04
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★
Edit this entry  
03
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Triangle

The Triangle

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cleopatra Wong

Cleopatra Wong

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
29
Outpost

Outpost

2008
×
★★
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry