bluesyasian has logged 13 entries for films during December 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry