👽 Zara 👽 has logged 118 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Can't Live Without Cosmos

We Can't Live Without Cosmos

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Морошка

Морошка

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
История о девочке, наступившей на хлеб

История о девочке, наступившей на хлеб

1986
×
Read the review Edit this entry  
30
Приключения домовёнка

Приключения домовёнка

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
Возвращение домовёнка

Возвращение домовёнка

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
Tale for Natasha

Tale for Natasha

1986
×
Read the review Edit this entry  
30
Дом для Кузьки

Дом для Кузьки

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elvira's Halloween Special

Elvira's Halloween Special

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Addams Family Reunion

Addams Family Reunion

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Law Enforcement Guide to Satanic Cults

Law Enforcement Guide to Satanic Cults

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Safety

Halloween Safety

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Helen Keller vs. Nightwolves

Helen Keller vs. Nightwolves

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster High: New Ghoul at School

Monster High: New Ghoul at School

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
School Super Girl Team

School Super Girl Team

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of Kazuo Umezu

The Curse of Kazuo Umezu

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom of Regular Size

The Phantom of Regular Size

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
Edit this entry  
21
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Body Double

Body Double

1984
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry