• National Theatre Live: Prima Facie

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Gazza

  • The Northman

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Fading Petals

  • Dispensary of Death

  • All You Can Eat

  • Echoes

  • The Batman

    ★★★★

  • Louis Theroux's Forbidden America

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • The Ogress

  • Don't Open the Box

  • VHS Forever?: Once Upon a Time In Camden

  • Hosticide

  • ManFish

  • The Warehouse

  • Scream

    ★★★

  • A Life On The Farm

  • Old Windows

  • The Magician

  • Venerable

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★½

  • The Amazing Mr. Blunden

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Last Orders

  • VOIR

  • Live

  • Grey Sweats

  • Script

  • The Man At The Bottom Of The Garden

  • Candle Cops

  • Put Away

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House Red

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Dogwood

  • Together

  • All Too Well: The Short Film

  • Family Tree

  • Astoria

  • Anonymous

  • The Ugly Truth

  • Sweet Disaster

  • Camping Trip

  • Who is James Payton?

  • Duyster

  • Mindeaze

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Culling

  • Visitors

  • Daytime Nightmare

  • Night at the Eagle Inn

  • Cutter

  • upside mimi ᴉɯᴉɯ uʍop

  • Marblehead

  • New Material

  • For Roger

  • Una sconosciuta

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Hollow

  • Hikikomori