• X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Patricia

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★