Hugo D. has logged 330 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Family Affair

A Family Affair

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
American Ultra

American Ultra

2015
×
½
Edit this entry  
06
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Edit this entry  
03
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dark Water

Dark Water

2002
×
★½
Edit this entry  
24
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Notorious

Notorious

2009
×
★★
Edit this entry  
22
Swinging Safari

Swinging Safari

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Edit this entry  
20
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Making of 'Some Like It Hot'

The Making of 'Some Like It Hot'

2006
×
Edit this entry  
20
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★½
Edit this entry  
20
Firewall

Firewall

2006
×
½
Edit this entry  
19
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
½
Edit this entry  
17
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Soft Skin

The Soft Skin

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
Edit this entry  
14
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Time Share

Time Share

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Wolf

Wolf

1994
×
★★½
Edit this entry  
13
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
13
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★
Edit this entry  
12
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

2017
×
Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Best Friend

My Best Friend

2001
×
½
Edit this entry