Sort by
  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Capone

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Undone

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★