Matthias has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Undone

Undone

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry