• No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★★½

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

  • Wrath of Man

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

  • Boss Level

  • Willy's Wonderland

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Monster Hunter

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Psycho Goreman

  • Soul

  • Fatman

  • Hubie Halloween

  • The Kid Detective

  • The New Mutants

  • Class Action Park

  • Tenet

  • Peninsula

  • Hamilton

  • Clapboard Jungle

  • The Hunt

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Fantasy Island

  • Horse Girl

  • Sonic the Hedgehog

  • Dinner in America

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • Countdown

  • Code 8

  • The Irishman

  • Knives Out

  • The Platform

  • Sound of Metal

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum