• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Coming 2 America

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

  • Tenet

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Rewind

  • Breakthrough

  • Mr. Pregnant

  • The Best of Enemies

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • Luce

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • The Mule

    ★★

  • The Haunting of Hill House

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★½

  • The Predator

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mile 22

  • The Meg

    ★★