• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Editing

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Lesbian Bar Project

  • Cruella

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Welcome to Spain

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • Language Lessons

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Citadel

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • AK vs AK

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Total Excess: How Carolco Changed Hollywood

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★½

  • Rose

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★½