Neil has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Maggie

Maggie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Safe

Safe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Acid House

The Acid House

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Some Voices

Some Voices

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Andaz

Andaz

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Golem

The Golem

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry