• Cheaper by the Dozen

    ½

  • Deep Water

    ★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Inventing Anna

    ★½

  • Tall Girl 2

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Royal Treatment

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Dr. Death

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • A Week Away

    ★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Fake Famous

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Canvas

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★