Sort by

Bri has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Death

Dr. Death

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry