Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Edit this entry  
02
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★
Edit this entry  
27
1BR

1BR

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Away

Away

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Diner

Diner

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry