Sort by

bernie has logged 31 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rezort

The Rezort

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★
Edit this entry