• The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

  • Encanto

  • The Guilty

  • Bo Burnham: Inside

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

  • The Dirt

  • Us

  • Good Boys

  • The Prodigy

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Widows

  • Beautiful Boy

  • First Man

  • Slender Man

  • Christopher Robin

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Adrift

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Unfriended: Dark Web

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead

  • The Post

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Coco

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Mountain Between Us

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

  • Death Note

  • Logan Lucky

  • What Happened to Monday

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Mummy

  • Okja

  • Wonder Woman

    ★★★★½