Sort by

Bailey has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
22
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
After the Truth

After the Truth

1999
×
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
29
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
Edit this entry  
12
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Edit this entry  
23
Get Smart

Get Smart

2008
×
Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
Edit this entry  
06
Rent

Rent

2005
×
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
03
The First Purge

The First Purge

2018
×
Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Edit this entry  
01
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
14
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
Edit this entry  
12
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
08
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
Edit this entry  
01
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
11
Point Break

Point Break

1991
×
Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Read prior review Edit this entry