• Loki

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★★½

  • Paranormal

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Otherhood

    ★★½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Rim of the World

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★