Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Roadtrip

Roadtrip

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Action Point

Action Point

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knock

Knock

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Wajib

Wajib

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry